KONST / Litografier / Färglitografi 10973051
nr 1097 3051
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006). Karl XII. Signerad, numrerad 3/360, motivet: 48x34 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
måndag 20 mars 2017
kl 20:04:20
20 mar
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren